chaffern برنامه برنامه استفاده برنامه نویسی

chaffern: برنامه برنامه استفاده برنامه نویسی فیس اپ اپلیکیشن گوشی هوشمند تغییر چهره

گت بلاگز وب‌گردی “فیس‌اپ” چطور کار می‌کند؟

مدتی است اپلیکیشن جالبی بنام “فیس‌اپ” زیاد بازدیدکنندگان گوشی‌های هوشمند حتی چهره‌های معروف را درگیر خود کرده هست؛ حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که کارک

"فیس‌اپ" چطور کار می‌کند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، این روزها اپلیکیشن فیس اپ(FaceApp) در سراسر دنیا مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته هست.

عبارات مهم : برنامه
این برنامه می تواند با ایجاد تغییرات ظاهری در چهره، سن، جنسیت و شاخصه های ظاهری موجود در صورت را با توجه به گزینش کاربر عوض کردن دهد.

ایده تولید برنامه هایی که صورت را عوض کردن می هند تازه نیست ولی نزدیک بودن نمونه های فیس اپ به واقعیت و طبیعی بودن اشخاص عوض کردن یافته مهمترین شاخصه های این اپلیکیشن هست.

این برنامه تحت نظر گروهی از برنامه نویسان روسی در سن پترزبورگ تولید شده است هست.

در این برنامه از الگوریتم های یادگیرنده هوش مصنوعی بر مبنای شبکه های عصبی استفاده شده است هست.

یاروسلاو گونچاروف (Yaroslav Goncharov) مدیر تیم برنامه نویسان این برنامه می گوید: ما از فناوری جدیدی بر مبنای شبکه های عصبی استفاده کردیم که می تواند تغییراتی واقعی و طبیعی در صورت افراد ایجاد نماید.

وی افزود: تفاوت مهم ما با دیگر برنامه ها واقعی بودن تصویرهای تغییریافته هست. برنامه های دیگر با فیلترگذاری روی تصویرهای صرفا در پی ایجاد تغییرات خنده آمیز روی صورت هستند ولی فیس اپ با اسکن اجزای متفاوت صورت می تواند حالت آنها را در اوضاع های متفاوت شبیه سازی کند.

گونچاروف خاطرنشان کرد: تا جایی که من اطلاع دارم هیچ طرح، تحقیق و یا مقاله ای که بتواند تغییرات روی تصویرهای را با کیفیت فیس اپ تولید کند منتشر نشده هست.

گونچاروف گفت: برنامه با توجه به گزینش کاربر اجزای صورت را با استفاده از اندازه گیری های متفاوت و الگوریتم های موجود عوض کردن می دهد ولی این عنوان به همین سادگی اتفاق نمی افتد.

برای اضافه کردن یک خنده راحت به صورت کارهای زیادی باید انجام بگیرد. لبخند صرفا در لب عوض کردن حالت ایجاد نمی کند بلکه حالت چشم ها، ابروها، گونه ها و حتی پیشانی باید مورد توجه قرار بگیرد و فناوری هوش مصنوعی موجود در برنامه تلاش می کند مناسب ترین گزینش را جهت هر حالت انجام دهد.

ثابت نگه داشتن نسبت اجزای صورت با توجه به نغییرات اعمال شده است بااهمیت ترین بخش عوض کردن صورت محسوب می شود که فیس اپ به خوبی توانسته از بعد آن بربیاید و این عنوان در باورپذیر بودن صورت عوض کردن یافته کاملا مشهود هست.

در برنامه نویسی این برنامه، چهار برنامه نویس تمام وقت در هشت ماه هسته مهم فناوری را با استفاده از بعضی کتابخانه های متن باز گوگل تولید کرده اند.

گونچاروف در رابطه با استفاده از این منابع گفت: در نگاه اول با این منابع شما هیچ چیزی نمی توانید بسازید ولی ما با هشت ماه کار مداوم موفق به انتشار نخستین نسخه از برنامه شدیم.

تولیدکنندگان این برنامه اعلام کرده اند که با گسترش استفاده بازدیدکنندگان از این برنامه تلاش می کنند قدرت برنامه را در بروزرسانی های بعدی زیاد کردن دهند تا نتیجه های باز هم واقعی تر و طبیعی تر شوند.

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: برنامه | برنامه | استفاده | برنامه نویسی | فیس اپ | اپلیکیشن | گوشی هوشمند | تغییر چهره

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog