chaffern برنامه برنامه استفاده برنامه نویسی

chaffern: برنامه برنامه استفاده برنامه نویسی فیس اپ اپلیکیشن گوشی هوشمند تغییر چهره

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نان را از فردا با قیمت‌های تازه می‌خرید

دبیر ستاد تنظیم بازار خبر از اعمال زیاد کردن قیمت نان طبق برنامه از ابتدای آذرماه سالجاری داد. 

نان را از فردا با قیمت‌های تازه می‌خرید

نان را از فردا با قیمت های تازه می خرید

عبارات مهم : بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار خبر از اعمال زیاد کردن قیمت نان طبق برنامه از ابتدای آذرماه سالجاری داد.

تسنیم نوشت: محسن بهرامی ارض اقدس امروز در حاشیه نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم ثابت ماندن قیمت ارز در کشور اظهار کرد: در شرایط فعلی ثابت ماندن قیمت ارز مهمتر از تعیین قیمت آن در کشور است لیکن با ثبات آن می توان شرایط اقتصادی کشور را می توان آینده نگری پذیر کرد و برنامه ریزیهای بلند مدت جهت تجارت و صادرات انجام داد.

نان را از فردا با قیمت‌های تازه می‌خرید

وی در ادامه راجع به زیاد کردن قیمت نان که قرار بود از یک آذرماه انجام شود ولی به صورت موردی به وسیله مجلس مورد نقد قرار گرفته بود گفت: زیاد کردن قیمت نان از ابتدای آذرماه سالجاری طبق برنامه انجام می شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: در این شرایط قیمت آرد جهت نانوایی های سنتی همان 660 تومان سابق و جهت نانوایی های صنعتی 900 تومان است و زیاد کردن قیمت نان تاثیری در قیمت آرد نخواهد داشت.

دبیر ستاد تنظیم بازار خبر از اعمال زیاد کردن قیمت نان طبق برنامه از ابتدای آذرماه سالجاری داد. 

بهرامی ارض اقدس گفت: یکسانسازی قیمت آرد در مرحله بعد با تصویب طرح جامع آرد و نان اجرا می شود که اکنون در دست بررسی است و نیازمند تصویب و تصمیم دولت دارد.

این مقام مسئول در ادامه صحبت های خود گفت: هر اصلاح اقتصادی که قرار باشد صورت گیرد هزینه و فایده هایی جهت کشور دارد ولی باید در نظر بگیریم که این تصمیم فایده های بیشتری در مقایسه با هزینه ها داشته باشد؛ با توجه به اهمیت عنوان گندم و آرد و نان هر سال دولت رقم بالای یارانه این بخش می پردازد ولی بازیافت این یارانه مابه ازای خوبی ندارد.

وی راجع به دلایل این استدلال خود گفت: گندمکاران متفاوت کشور در مراحل کاشت،داشت و برداشت، آسیابان ها، نانوایی ها از این عنوان ناراضی اند به طوری که خبازان قیمت نان و دستمزدها را مناسب نمی دانند و از طرفی مصرف کنندگان نیز با وجود آنکه جهت رفاه حال آنها 15 هزار میلیارد تومان هزینه می شود ناراضی هستند.

نان را از فردا با قیمت‌های تازه می‌خرید

دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به نقش نان در سبد خانوار در مقایسه با بعضی کالاهای دیگر کمتر است گفت: 2.3 درصد از هزینه سبد خانوار در کشور نان است در حالی که سهم گوشت در سبد خانوار 23 درصد است.

وی افزود: با در نظر گرفتن سهم این دو محصول در سبد خانوار می توان در نظر گرفت که زیاد کردن یک درصدی هر یک چقدر در نهایت منجر به زیاد کردن هزینه ها در سبد خانوار کشور می شود؛ البته باید توجه داشت که سهم نان در سبد خانوار در میان قشرهای متفاوت کشورمان متفاوت است.

دبیر ستاد تنظیم بازار خبر از اعمال زیاد کردن قیمت نان طبق برنامه از ابتدای آذرماه سالجاری داد. 

ارض اقدس ادامه داد: دولت می تواند با برنامه اصلاح یارانه های نقدی اقدام به تقویت پرداخت در دهک های پایین جامعه کند که پرسشها عدیده ای در تامین غذا دارند کاری که دولت سابق با زیاد کردن قیمت نان انجام و به مصرف کننده یارانه مستقیم داد ولی می توان این روش را به صورت عقلانی اصلاح و کامل کرد.

دبیر ستاد تنظیم بازار تاکید کرد: از محل آزادسازی می توان پرداخت های جبرانی به قشر مورد نظر داشت.

نان را از فردا با قیمت‌های تازه می‌خرید

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: در حال حاضر نیز بعضی افراد قیمت نان را به نرخهایی اوج خریداری می کنند به طوری که قیمت مصوب نان سنگک 820 تومان است ولی با افزوده شدن خشخاش کمتر از 1500 تومان خریداری نمی شود و قیمت نان بربری با وجود آنکه 550 تومان است در شهری مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران کمتر از 1000 تومان به فروش نمی رسد.

وی افزود: با این تصمیمات باید به گونه ای قیمت نان را واقعی سازی کنیم تا نانواهایی که صبح تا شب کم فروشی می کنند این احساس را نداشته باشند که گرانفروش هستند.

ارض اقدس گفت: شورای آرد و نان و استانداران در سراسر کشور قیمت نان را تعیین می کنند که در پایتخت کشور عزیزمان ایران اصناف با همراهی اتحادیه ها این مسئولیت را برعهده دارند.

دبیر ستاد تنظیم بازار راجع به قیمت مصوب نان در پایتخت کشور عزیزمان ایران که قرار است که از فردا اعمال شود به تسنیم گفت: قیمت تازه نان را هنوز نمی دانم ولی قیمت های فعلی مربوط به 3 سال قبل است.

وی یادآور شد: قیمت نان باید حداکثر 15 درصد زیاد کردن یابد.

دبیر ستاد تنظیم بازار در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم که آیا نرخهای تازه دیگر به اطلاع ستاد تنظیم بازار نمی رسد، گفت: چون تعیین قیمت نان به بخشهای یاد شده است سپرده شده است است خودشان به این جمع بندی می رسند و قیمت ها را شرایط موجود خود تعیین می کنند.

ارض اقدس در پاسخ به این پرسش تسنیم که براساس بیانات روز گذشته معاون اول مدیر جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار مبنی بر آزادسازی قیمت کالاها چه اقلامی در اولویت جهت آزادسازی قرار دارند، اظهار داشت: آزادسازی یکی از آرزوهای نظام اقتصادی کشور است و طبیعتا استراتژی راهبردی کشور به آن سمت است که شرایط اقتصادی کشور رقابتی شود.

وی یادآور شد: همانطور که عنوان نان جهت مردم مهم است آزادسازی همه اقلام مورد نشانه دولت نیست هرچند که کالاهای زیادی در کشور ما وجود دارد که نرخی آزاد دارد و کسی در تعیین قیمت آن دخالتی ندارد.

واژه های کلیدی: بازار | تنظیم | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog