chaffern برنامه برنامه استفاده برنامه نویسی

chaffern: برنامه برنامه استفاده برنامه نویسی فیس اپ اپلیکیشن گوشی هوشمند تغییر چهره

گت بلاگز اجتماعی عدالت رفتاری را در مشاجره فرزندان رعایت کنید!

والدین باید تا جایی که از نظر جسمی و روانی مشکلی فرزندان را ترساندن نمی کند، درمشاجره آن ها دخالت نکنند.

عدالت رفتاری را در مشاجره فرزندان رعایت کنید!

محمود بیات روانشناس در گفتگو با خبرنگارحوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به طبیعی بودن مشاجره بین کودکان درخانواده اظهار داشت: مشاجره کودکان در خانواده امری طبیعی بوده و منع کردن آن ها از این کارمنطقی نیست و ممکن است موجب شدت یافتن مشاجره میان کودکان شود ولی در این بین نقش والدین و چگونگی واکنش‌ها آن ها در برخورد با فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اهمیت واکنش‌ها عادلانه والدین در مواجهه با مشاجره کودکان افزود:والدین جایگزین تنبیه یکی از آن ها که باعث ایجاد کینه میان فرزندان می شود، هر دو کودک را تنبیه کنند،از سوی دیگر باید قوانین را به آن ها یادآوری کنند که در وقت مشاجره هرگز نباید از حرف های ناشایست استفاده کنند.

عبارات مهم : تنبیه

بیات افزود: سرگرم کردن کودکان یکی از راه های جلوگیری ازمشاجره آن ها است لیکن هر چه فرزندان کسل تر شوند زیاد در معرض خطر مشاجره با یکدیگر هستند، بعد در نتیجه برنامه ریزی جهت انجام فعالیت های روزانه بوسیله والدین نقش بزرگی در کم کردن درگیری های آن ها دارد.
این روانشناس تصریح کرد: معطوف کردن توجه کودکان به انجام کارهای دیگر از جمله آشپزی و یا انجام بازی های جمعی، بخصوص در هنگام آغازمشاجره میان آن ها یکی دیگر از راه های پیشگیری هست.
بیات در آخر گفت: والدین باید بدانند که در هر دعوایی میان فرزندان مداخله نکنند، و تنها زمانی که خطر خشونت جسمانی یا کلامی وجود دارد و یا مشاجره آن ها از فحش های مرسوم بین خواهر و برادر فراتر رود و به تحقیر، بی ارزش کردن و حمله به هویت یکدیگر بیانجامد و یا یکی از کودکان هر لحظه مغلوب باشد، والدین مجاز به دخالت در مشاجره میان فرزندان هستند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تنبیه | مشاجره | والدین | والدین | کودکان | فرزندان | اخبار خانواده | مشاجره

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog